O blogu

O MNIE

Szalenie mi miło, że trafiliście na moją stronę. Mam nadzieję, że dobrze Wam służy, inspiruje i zachęca do pysznego, bardziej roślinnego gotowania.
Ja nazywam się Diana Szumilas i z zawodu jestem dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem. Prywatnie jestem też weganką, która uwielbia gotować, karmić innych i oczywiście też sama dobrze, smacznie i zdrowo zjeść.


O BLOGU

Bloga pod nazwą Vegan Corner zaczęłam prowadzić w 2013 roku, wtedy jeszcze jako studentka dietetyki, a przede wszystkim jako raczkująca weganka. Początkowo strona powstała głównie z chęci dzielenia się swoimi odkryciami kulinarnymi. Właśnie dlatego najstarsze przepisy, które możecie znaleźć w archiwach tej strony, najczęściej skoncentrowane są na nauce wegańskiego gotowania, a niekoniecznie na walorach prozdrowotnych kuchni roślinnej.

Obecnie bloga prowadzę z chęci pomocy odnalezienia się w tym pogmatwanym świecie dietetyki i ustawienia prostych, racjonalnych priorytetów, które ułatwią codzienne praktykowanie prawdziwie zdrowej diety.O PRZEPISACH

Swoje przepisy i artykuły piszę dla każdego, bez względu na rodzaj stosowanej na co dzień diety. Dlaczego? Bo to, co w największej mierze powoduje, że nasza dieta jest zdrowa, to nie jest wybór konkretnej diety (tradycyjnej, wegetariańskiej, czy wegańskiej), a przede wszystkim to, ile realistycznie w waszej diecie jest:

  • warzyw i owoców,
  • produktów o wysokim stopniu przetworzenia,
  • nośników “pustych kalorii” (lanych tłuszczów, cukrów),
  • innych szczególnie zdrowych produktów (tj. nasiona, orzechy, strączki, produktów, które są źródłem wapnia…).

Dlatego, jako dietetyk-praktyk i jednocześnie weganka z prawie 10-letnim doświadczeniem, lubię postrzegać się, jako specjalistkę od tych wszystkich warzyw, owoców, nasion, orzechów i strączków. Postaram się Wam pomóc przemycać do codziennej kuchni w większych ilościach to, co zdrowe, jednocześnie unikając tego, o czym wiemy, że w dłuższej perspektywie czasu nam nie służy.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, o tym, jak możesz w pełni korzystać ze wszystkich narzędzi, które udostępniam na swoim blogu lub na jakich założeniach opieram przepisy i swoje uwagi dietetyczne, zapraszam do wpisu “Jak korzystać z bloga”.

Diana